| Wat kost een vaarbewijs? | Vaarbewijs halen, doe je zo (tip) | Wie zijn wij

Zonder vaarbewijs aan het roer staan

Sturen zonder vaarbewijs, krijg ik een bekeuring?

Goedendag mensen,

Circa 5 jaar geleden heb ik vaarbewijs 1 bij jullie gehaald , 3 jaar geleden vaarbewijs 2.
Nu was ik altijd in de veronderstelling dat als er één persoon in de boot aanwezig met een vaarbewijs dat dan de andere persoon zonder vaarbewijs mocht varen.
Nu werden we gisteren aangehouden, mijn zwager voer en heeft geen vaarbewijs.
Ik zat er circa 1,2 meter vandaan. Is dat strafbaar, dat kunnen jullie mij vast wel vertellen.Klopt het bedrag wat de politie noemde (€420,- bekeuring). Of wat zijn tegenwoordig de regels omtrent deze kwestie.
Ik hoor graag van jullie.
Met vriendelijke groet,
Arno.

Antwoord van Vaarschool Albatros


Beste Arno,

Volgens artikel 1.02 van het binnenvaartpolitiereglemet is de schipper degene die de navigatie leidt. Dat wil niet zeggen dat deze het schip ook moet besturen.
Vervolgens staat er in artikel 1.09 dat de minimale leeftijd van een bestuurder van een snelle motorboot 18 jaar moet zijn.

Dat betekent dat je zwager de boot mag besturen; uiteraard indien deze minimaal 18 jaar oud is. Het is wel zo, dat de schipper gelijk moet kunnen ingrijpen. En aan deze eis hebben jullie ook voldaan, dus de betreffende agent kan jullie daar niet voor bekeuren.
Deze regel gaat in de toekomst veranderen. Wil je weten wanneer? Volg ons via de sociale media, en je krijgt daar automatisch bericht over.
De bekeuring voor het varen zonder vaarbewijs is op dit moment zelfs 500 euro. zie: boetes op het water

Met vriendelijke groet,
C.J.Cromjongh
Vaarschool Albatros


P.S.de briefschrijver heeft geen bekeuring gekregen.

Varen op het IJsselmeer zonder vaarbewijs 2
Kapitein van een grote zeeboot heeft geen vaar-bewijs
Snelle motorboot besturen zonder vaarbewijs
Hoeveel pk kan er achter een sloep zonder vaarbewijs
Gezakt voor mijn vaarbewijs
Ben op zoek naar een boek over waterwegen en havens
Wat moet ik verplicht aan boord hebben?
Ik heb een klein bootje met 8 pk moet ik deze ook registreren bij het RDW
Kapitein (Master all ships), mag geen klein bootje besturen
Verlichting van een snelle motorboot
Radar aan boord, heb ik een certificaat nodig?
Vaarbewijs gehaald, het roer gaat om ik wordt parasail instructeur op Curacao

 

naar boven